Muesser Aktas Etnografya Ve Tarih Evi, Mordogan

4.0
Landmark · Hidden Gem · Tourist Spot
Muesser Aktas Etnografya Ve Tarih Evi is located in Mordogan. Arrange your visit to Muesser Aktas Etnografya Ve Tarih Evi and discover more family-friendly attractions in Mordogan using our Mordogan online vacation planner.
Improve this listing »
Create an itinerary including Muesser Aktas Etnografya Ve Tarih Evi
© OpenMapTiles © OpenStreetMap contributors

Muesser Aktas Etnografya Ve Tarih Evi reviews

Rate this attraction
TripAdvisor traveler rating
TripAdvisor traveler rating 4.0
7 reviews
Google
4.4
TripAdvisor
 • Müesser Aktaş is sharing her ethnographic collection which are all belongs to Karaburun cultural area dedicated since last century. the building is old school of village.  more »
Google
 • Müze için bir geri bildirim olması umuduyla yazıyorum, umarım dikkate alınır: Girişte ücrete dair herhangi bir tabela, bilet kesme işlemi, veya sözlü bildirim yok. Hoşgeldiniz, buyrun, gezin dediler, girdik. Çıkarken kenarda oturmakta olan kadın önümüzü kesti ücret için. Bu iş böyle yapılmamalı. Sanırım bina valilikten tahsis edilmis olduğundan resmi olarak bilet kesemiyorlar. Ama derneğe bağış olarak bir ücret talep edilecekse bile bu baştan ziyaretçilerle paylaşılmalı. Niçin ücreti baştan söylemediniz dediğimizde açıkça yalan olan "çocuk söylemeyi unutmuş" cevabını aldık. Oysa biz girerken kendisi de oradaydi. Bu ücret isteneceğini baştan söylememenin standart uygulama olduğunu tahmin ediyorum. Mesele istenen para değil kesinlikle, uygulanan yöntem. Çıkışta istenecekse bile nazikçe "derneğimize küçük bir bağış yapmak ister misiniz?" diye sorulabilir. İnsanların önünü kaba bir şekilde kesip ücret istemek hiç doğru değil.
 • Geçmişe yolculuğa keyifle gideceksiniz. Müesser hanıma gerçekten çok teşekkür ederim 👍👏 Çocukluğumda köyde (Kars'ta) kullandığımız bir çok alet edavata yurdun taa diğer ucunda rastlamak beni düşündürdü. Doğusu batısı,kuzeyi güneyi lehçe haricinde bir çok benzerlik göstermektedir. Yolunuz düşerse uğrayın kendi ata dedelerinizi, çocukluğunuzu sizde yakından görün. Müze girişi ücretli değil Müesser hanım müzeyi ayakta tutmak için bağış topluyor. İçeride sıcak soğuk içecek çeşitleri var.
 • Müesser Hanım Mordoğan'da okuduğu ilkokulun atıl hale gelip yıkılmasına izin vermemiş, burayı çok güzel bir anı evine dönüştürmüş. Bu şirin yapıda dönemin okul eşyaları yanı sıra sosyal hayatta kullanılan eşyalar da mevcut. Ayrıca yine dönem fotoğrafları ile güzel bir nostalji sağlanmış. Bu coğrafyadan geçerken kesinlikle uğranılması gereken bir yer
 • Tarihle içiçe zaman tünelinde bir yolculuk yaptık , Müesser Hanımla da tanıştık Cuma-Cumartesi-Pazar Günleri Açık olduğu nu unutmyın.
 • Burayı müzeye dönüştürerek öncelikle şükranlarımı sunarım. Harika bir etnografya müzesi. Kendimi bir anda çocukluğumda buldum. Gezilecek ve görülecek güzel bir müze herkese tavsiye ederim.

Plan your trip to Mordogan

 • Get a personalized trip
  A complete day by day itinerary
  based on your preferences
 • Customize it
  Refine your trip. We'll find the
  best routes and schedules
 • Book it
  Choose from the best hotels
  and activities. Up to 50% off
 • Manage it
  Everything in one place.
  Everyone on the same page.