Muzeum Regionalne w Krokowej, Krokowa

History Museum · Hidden Gem · Museum
Create an itinerary including Muzeum Regionalne w Krokowej
Muzeum Regionalne w Krokowej is located in Krokowa. Make Muzeum Regionalne w Krokowej part of your personalized Krokowa itinerary using our Krokowa tour itinerary planner.
Improve this listing »
Create an itinerary including Muzeum Regionalne w Krokowej

Muzeum Regionalne w Krokowej reviews

Rate this attraction
TripAdvisor traveler rating
TripAdvisor traveler rating 5.0
4 reviews
Google
4.5
Google
 • Ciekawe muzeum w którym pokazano historię regionu. Kilka interesujących eksponatów że starych chat kaszubskich. Ciekawa wystawa prezentująca historię wiosek kaszubskich. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest możliwość wybicia pamiątkowej monety na wzór XV wiecznej. Jest to niewielkie muzeum więc nie należy nastawiać się na długie zwiedzanie.
 • Okazały budynek stojący za krokowskim kościołem, przytulony do muru otaczającego park, powstał w XVIII wieku jako gospoda wiejska "Pod księciem Mestwinem". Właściciele oberży, rodzina krokowskich / von Krockow, dzierżawili ją kolejnym pokoleniom karczmarzy. Dzisiaj, w dawnej sali tanecznej, znajdą Państwo możliwość skupienia się nad sztuką i historią naszego regionu oraz skomplikowanych losów Kaszubów, Polaków i Niemców, które składają się na obraz burzliwych dziejów Północnych Kaszub. Od 1999 roku w budynku mieści się jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie. W Muzeum można obejrzeć zbiory etnograficzne, wystawę pamiątek rodzinnych po dawnej rodzinie właścicieli zamku, a także czasowe wystawy historyczne i artystyczne. W Zamku można zobaczyć wystawę poświęconą rodzinie Krokowskich/von Krockow, eksponaty srebrne, ceramiczne i malarskie oraz meble z II poł. XIX w.
 • Ladnie.
 • Niewielkie, ale ciekawe muzeum. Upamiętnia głównie bitwę z Krzyżakami pod Świecinem z 1462 roku. Podobała nam się płaskorzeźba lokalnego artysty, która ją przedstawiała. Wiele przedmiotów historycznych codziennego użytku. Miła obsługa.
 • Bardzo ciekawe zbiory archeologiczne, dobrze oświetlona sala wystawiennicza, kompetentna przewodniczka :) Są pamiątki+ , nie ma terminala płatniczego -

Plan your trip to Krokowa

 • Get a personalized trip
  A complete day by day itinerary based on your preferences
 • Customize it
  Refine your trip. We'll find the
  best routes and schedules
 • Book it
  Choose from the best hotels and activities. Up to 50% off
 • Manage it
  Everything in one place. Everyone on the same page.